Martin Konvička

Můj příběh

portugal 2
fotbal
Běžel jsem po chodníku v Portugalsku. Měl jsem výbornou fyzickou kondici, protože jsem se věnoval výhradně vytrvalostním sportům.
 
Záda jsem opět nepříjemně cítil. Jediné, co mi pomáhalo, bylo běhání, alespoň to jsem si myslel. Měl jsem strach jít do posilovny, protože to pak bylo ještě horší.
 
Celkově jsem byl hodně slabý, navzdory výborné vytrvalosti jsem vypadal vyhuble. Už jsem toho měl dost. Chtěl jsem vypracovat svalstvo, zlepšit svoji postavu a odstranit bolesti zad. Rozhodl jsem se s tím něco dělat, navzdory obavám, že mi posilovna ublíží.
 
V tamní posilovně vypadali všichni vysportovaně. To mě zaujalo. Šel jsem tam s kamarádem Honzou, který mě zároveň kontroloval, abych cvičil dobře. Po tréninku bolest zad překvapivě nepřišla. Naopak jsem se fyzicky i psychicky cítil mnohem lépe. Věděl jsem, že to je ta cesta.

Rozhodl jsem se 4x týdně cvičit  a 3x týdně běhat.

Pozitivní vliv na psychiku byl zjevný okamžitě. Poháněla mě velká motivace ke změně. Časem se objevili první velké změny na postavě. Narostla mi aktivní hmota a moje postava se začala podobat silovým atletům. Záda mě bolela mnohem méně.
 
 
Po cca dvou letech, kdy jsem odhadem přibral 6 kilogramů svalů, jsem se necítil dobře. Stále více mě bolely ramena, záda nebyly o moc lepší než počáteční stav a měl jsem problémy s hammstringy, což mi znemožňovalo hrát můj oblíbený fotbal.

Na cca rok jsem přestal cvičit. Opět jsem se věnoval jen vytrvalosti. Za tu dobu rozhodně nedošlo ke zlepšení stavu. Věděl jsem, že nemám cvičením, co ztratit.

Můj kamarád Michal mě přivedl ke cvičení s vlastní vahou a ukázal mi spoustu nových cvičebních směrů. Více jsem se zaměřil na techniku provedení, flexibilitu a cvičební komplexnost.

Po pár měsících cvičení jsem se cítil psychicky mnohem lépe. Moje postava byla pevnější a záda se zlepšily o 100%. Od té doby jsem již cvičit nepřestal. Je to skoro sedm let.

Z osoby bojící se jít do posilovny jsem se stal trenérem, který pomáhá ostatním zlepšit jejich zdraví a životní styl.

Jednostranné zaměření svého pohybu jsem transformoval do komplexního tělesného přístupu. Stal jsem se mnohem silnější, zdravější, flexibilnější a sebevědomější.

_DSC0978
DSC06195

Pomůžu ti s odstraněním bolesti zad a vypracováním krásné postavy. Napiš mi a společně vymyslíme plán pro splnění tvého cíle.